ΑΠΟΛΛΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ LIVE 2 - 1 ΤΕΛΙΚΟ

Ταΐρης, Βασιλαντωνόπουλος, Λίτσης, Κύργιας, Κοτσώνης, Ηρακλής, Πινέιρο, Λαγός, Άρσιτς, Βάντερσον, Ανγκούλο.
Αναπ: Πίτκας, Χατζής, Γεωργίου, Ψιάνος, Φαρινόλα, Τζιώρας, Μπαμ Μπαμ.

Μανιάτης, Παληγεώργος, Ραπτάκης, Τσούπρος, Μπακομήτρος, Βασίλης Πατσατζόγλου, Τσιμόντζι, Σικαλιάς, Ράντι, Νικολίτσης, Γουόρντεν.
Αναπ: Μελίσσας, Μπαλαράμπε, Τσεβάς, Χρήστος Πατσατζόγλου, Ενρίκο, Παλαιολόγος, Πολίτης

Διαιτητικό team:
ΡΕΦΕΡΙ: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) ΒΟΗΘΟΙ Βεργέτης (Αρκαδίας) – Μπάλιακα (Λέσβου) ΤΕΤΑΡΤΟΣ Κουλούδης (Λέσβου)

Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

1': Έναρξη αναμέτρησης...

9': Φάουλ για τον Απολλωνα από τα δεξιά και σε απόσταση 25 περίπου μέτρων. Εκτελεί απευθείας ο Λαγός, άουτ η μπάλα

15': Φάουλ Άρσιτς από τα δεξιά και πιο κεντρικά σε απόσταση πάλι 25 μέτρων, απευθείας η εκτέλεση, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Ηρακλή Ψαχνών η μπάλα.

17': Μακρινό σουτ Άρσιτς από θέση έξω αριστερά, άουτ.

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα.

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Βάντερσον άφησε για τον Ανγκούλο, σουτ από θέση τετ α τετ μέσα στην περιοχή και δεξιά απο το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα, αλλά ο Παληγεώργος σωτήρια διώχνει προ της γραμμής σε κόρνερ.

37': Πολύ κακό σουτ Β. Πατσατζόγλου από θέση έξω αριστερά, σαν σε προπόνηση μπλόκαρε ο Ταΐρης.

43': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Λαγό, πολύ κακή εκτέλεση, χάνεται και αυτό το "στημένο"...

45': Κίτρινη στον Ραπτάκη.

Λήξη α' ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης - Ηρακλής Ψαχνών 0-0.

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες...

48': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζιώρας στη θέση του Κύργια.

Συρτό σουτ Λίτση έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μανιάτης.

55': Κόρνερ για τον Ηρακλή Ψαχνών με τον Ράντι από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπαμ Μπαμ στη θέση του Άρσιτς.

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

Έχουν χτυπήσει Μανιάτης και Ραπτάκης στη φάση του γκολ και παραμένουν πεσμένοι μπροστά από την εστία του Ηρακλή Ψαχνών.

Μετά από γέμισμα του Βάντερσον, η μπάλα έφτασε στον Μπαμ Μπαμ στα δεξιά, που άφησε μέσα στην περιοχή για τον Λαγό, που έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Τζιώρας με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0 για τον Απόλλωνα

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μανιάτης, όπως και ο Ραπτάκης...

Ο τερματοφύκαλας της ομάδας της Εύβοιας είναι πιο σοβαρά και θα φύγει με ασθενοφόρο από το γήπεδο...

Τρεις αλλαγές για τον Ηρακλή Ψαχνών. Ο Μελισσάς αντί Μανιάτη λόγω τραυματισμού, ο Ενρίκο αντί Ραπτάκη επίσης λόγω τραυματισμού και ο Μπαλαράμπε αντί του Σικαλιά.

75 ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

Ο Β. Πατσατζόγλου έχασε το μαρκάρισμα του Ανγκούλο, που μπήκε στην περιοχή και με δυνατό ευθύβολο σουτ έστείλε την μπάλα στα δίχτυα για δέυτερη φορα.

81': Σουτ Λαγού από θέση έξω αριστερά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Μελισσάς.

83': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή Ψαχνών. Εκτέλεση φάουλ-γέμισμα από τον Ράντι στα δεξιά, μόνος μέσα στην μικρή περιοχή ο Μπαλαράμπε καταφέρνει να βγάλει την μπάλα πάνω από την εστία του Απόλλωνα, άουτ!

88': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Χατζής στη θέση του Λαγού (είχε πτο περιβραχιόνιο και με εντολή Βοσνιάδη το δίνει σε Ανγκούλο).

Δεκατρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, που μόλις σήκωσε ο τέταρτος διαιτητής. Λογική εξέλιξη, μετά τη διακοπή των τραυματισμών των παικτών του Ηρακλή Ψαχνών.

90'+1: Διαγώνιο σουτ Βάντερσον έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

90'+7: ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ