Πέμπτη 16 Απριλίου 2015

ΣΤΟΥΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ

Στις 4 καλύτερες ομάδες της Έυβοιας προκρίθηκαν οι παίδες του Ηρακλή Ψαχνών παρά το δύσκολο έργο που είχαν να αντιμετωπίσουν.
Οι μικροί του Ηρακλή κέρδισαν με 2-1 νωρίτερα σήμερα στο Ενωσιακό την ομάδα της Γυμνού,
μία ομάδα που κάθε χρόνο πρωταγωνιστεί στα τελικά των πρωταθλημάτων Υποδομών.
Οι μικροί του Ηρακλή Ψαχνών μπήκαν δυνατά  επιβάλλοντας τον δικό τους ρυθμό και στο 30' προηγήθηκαν με γκολ του Ξύγκη αφού είχαν προηγηθεί νωρίτερα 2 χαμένα τετ α τετ και ένα δοκάρι με τον Λιάσκο.
Αν και η Γυμνού ισοφάρισε με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και αν και ο Ηρακλής έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Λιάσκου,
τα Ψαχνιωτάκια το ήθελαν πολύ και υπερέβαλλαν εαυτό για να το καταφέρουν.

Έτσι με σωστή αμυντική λειτουργία και με ψυχραιμία και τακτική στο παιχνίδι τους,
δεν άφησαν περιθώρια στον αντίπαλο για 2ο γκολ.
Ο Γκαλούφας αστόχησε λίγο πριν από το τέλος να σκοράρει με το κεφάλι και να βάλει μπροστά και πάλι τον Ηρακλή Ψαχνών,
παρόλα αυτά ο Ηρακλής Ψαχνών είναι εφτάψυχος ακόμη και στις ακαδημίες του...
Στο τελευταίο λεπτό με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του μικρού Ξύγκη και μετά από προσπάθεια του τερματοφύλακα να διώξει,
η μπάλα καταλήγει στο Γ και  ο Ηρακλής Ψαχνών μπαίνει και πάλι μπροστά στο σκορ με 2-1.
Σκορ το οποίο ήταν και το τελικό της αναμέτρησης,
σκορ το οποίο δίνει την ευκαιρία στους μικρούς του Ηρακλή να φτάσουν στις 4 καλύτερες ομάδες παίδων της Έυβοιας...
Τα παιδιά του Ηρακλή καταχάρηκαν την νίκη όσο δεν πήγαινε άλλο φωνάζοντας "ΟΛΕ ΟΛΕ" προς την κερκίδα,
ενώ παιδιά και γονείς έγιναν ένα κουβάρι που πανηγύριζε για αρκετή ώρα..

Μάριος Πριόνας:

"Συγχαρητήρια στα παιδιά.Πέτυχαν μία μεγάλη νίκη παρά το γεγονός ότι παίζαμε με 10 παίχτες.