Πέμπτη 14 Μαΐου 2015

ΑΙΟΛΟΣ - ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1 - 2 Ο ΑΓΩΝΑΣ - ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Στο Καρπενήσι ο Αίολος πήγε να κάνει την έκπληξη αλλά στο τέλος δεν άντεξε και γνώρισε την ήττα από τον ΑΟ Χαλκίς με 2-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44ο λεπτό με τον Κουρλό. Στο 65' ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσιβίκα από τον Τριανταφυλλόπουλο, ο Ανέστης ανέλαβε την εκτέλεσή του όμως ο Μακρής απέκρουσε. Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου μέσα σε δυο λεπτά έκανε την ολική ανατροπή. Στο 81' ο Τσομπάνης ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 83' ο Καραμπάς έκανε το 1-2. Οι πρωταθλητές Εύβοιας στο 84' είχαν και δοκάρι με το Δήμου. O Αίολος ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τριανταφυλλόπουλου στο 90'.

ΓΚΟΛ  43  Κουρλος  1 - 0     81 Τσομπανης  1 - 1   83 Καραμπας  1 - 2