Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 - 1

Έβαλε πρώτη γκολ  μέσα στα Κόσκινα η ΑΕΚ Χαλκίδας, αλλά στη συνέχεια  ο Γιώργος Κοκκάλας των γηπεδούχων  πέτυχε τρία γκολ και η νίκη πήγε στους νεοφώτιστους  με 3-1.

Στο 12'  ο Γιαμακίδης  με  κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ   άνοιξε το σκορ για τους κιτρινομαυρους  βάζοντας δυσκολα  στους γηπεδούχους, οι οποίοι κάπου έδειξαν να αιφνιδιαζονται.
Μέχρι το 41', που ο Γιώργος Κοκκάλας νίκησε  για πρώτη φορά τον Ζαφειρόπουλο.

Με την έναρξη του Β' ημιχρόνου, οι των Κοσκίνων μπήκαν  καλύτερα και έκαναν την ολική ανατροπή με τον πρώτο σκόρερ τους την περ. περίοδο, Γιώργος Κοκκάλα να ξαναχτυπά, μία φορά στο 48' και μία στο 89'.
Η ΑΕΚ Χαλκίδας έδειξε πολύ καλό πρόσωπο και σαφώς  ήταν καλύτερη από τις δυο πρώτες αγωνιστικές , θα μπορούσε μάλιστα να είχε πάρει διαφορά στο σκορ όταν στο πρώτο μέρος είχε τις ευκαιρίες τις όποιες και δεν εκμεταλευτηκε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Φώτης, Δάλλας-Λαμπρόπουλος.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σακης Αθανασίου-Νικολάου): Τριανταφύλλου, Γ. Δήμου  (35' Βλάχος), Δ. Δήμου, Σπήλιος, Ευγενίου, Παριανός, Μπασινάς (78' Λαθουράς), Ξιφαράς, Κοκκάλας (90' Δημολιάνης), Μήτρου (92' Κουρούπης), Κόλλιας.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γιώργος Δάβρης): Ζαφειρόπουλος, Σταμελάκης (50' Καρνάτσος), Κοτρώτσιος, Πεππές, Γιαμακίδης, Τριανταφύλλου, Καλέντζης (66' Σμπρίνης), Ζευγολάτης, Καρυστινός (81' Ντεγιάννης), Λάμτσε, Χρόνης (66' Τσαούσης).