Δευτέρα 15 Απριλίου 2013

ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Ένας διαφορετικός αγώνας ποδοσφαίρου οργανώνεται σήμερα, Δευτέρα στις 17:00 στο Στάδιο Χαλκίδας με στόχο τη στήριξη των προγραμμάτων των Γιατρών του Κόσμου.
Ο αγώνας θα γίνει μεταξύ της ομάδας «Φίλοι Βαζέχα» και της Α.Ο. Χαλκίδας.

Αρωγός στην προσπάθεια αυτή είναι ένας από τους μεγαλύτερους παίκτες, ο Κριστόφ Βαζέχα.

Στον ποδοσφαιρικό αγώνα θα συμμετάσχουν μερικά από τα...μεγαλύτερα ονόματα του ελληνικού ποδοσφαίρου, όπως Βαζέχα, Δέλλας, Βάντσικ, Λυμπερόπουλος, Γεωργάτος, Αποστολάκης, Χαλκιάς, Μπασινάς, Γκούμας, Αμανατίδης, Χαϊκάλης, κ.ά. όπου μεταφέρουν το μήνυμα της ελπίδας και παίζουν ποδόσφαιρο για τους Γιατρούς του Κόσμου.

Κινητή Ιατρική Μονάδα των Γιατρών του Κόσμου, θα βρίσκεται έξω από το Στάδιο Χαλκίδας από τις 10:00 έως 14:00 με διάφορες ειδικότητες γιατρών για την παροχή πρωτοβάθμιας ιατρικής εξέτασης σε άτομα που δεν έχουν πρόσβαση στο σύστημα Υγείας.

Ο αγώνας πραγματοποιείται με πρωτοβουλία της ‘Ένωσης Επαγγελματιών Βιοτεχνών και Εμπόρων Βριλησσίων υπό την Αιγίδα της Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.

Κυριακή 14 Απριλίου 2013

ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

Ομάδες που έβαζαν ένα γκολ ανά αγώνα μοιράζουν τα τέρματα σαν παστέλια, παιχνίδια που διακόπτονται και (δεν) τελειώνουν κατά το δοκούν (Βέροια-Άρης φέτος εν αντιθέσει με το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός πέρυσι), κανονισμοί που εφαρμόζονται όπως μας βολεύει, διαιτητές σαν τον Παππά που (για να συνεχίσουμε στο κλίμα της εισαγωγής) κάνουν αγώνα για να... κρυφτούν. Ο προτελευταίος παίζει με τον τρίτο και η απόδοση του άσου είναι 1.40. Κωμωδία.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0 - 0 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΣΚΥΡΟΣ 1 -1 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΣΚΥΡΟ

Καταπληκτική ατμόσφαιρα δημιούργησαν στο γήπεδο της Δροσιάς οι φίλαθλοι της Σκύρου και έκαναν τους πρωταθλητές να μη νιώσουν σαν εκτός έδρας το παιχνίδι . Η Σκύρος είχε δικό της το Α ημίχρονο με σημαντικές ευκαιρίες , δοκάρι στο 31 με τον Μανωλακη Ν ο οποίος όμως στο 37 με βολέ από την περιοχή έκανε το 0 - 1 . Ο Αστέρας Δροσιάς βγήκε περισσότερο επιθετική στο Β ημίχρονο και ισοφάρισε στο 65 σε 1 - 1 με τον Βαρσαμα με σουτ από την περιοχή μετά από πάσα στον κενό χώρο του Ελευθεριου Σ. Περίπατος το παιχνίδι για τον Γιώργο Σεγκο και τους βοηθούς Βελεντζα  Ρωμανο .

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ ( Ελευθεριου ) Παμφιλης - Αρκας -Φρυγανας - Καρταλας - Αθηναιος - Πετροπουλος - Μαρινος - Γαληγιαννης - Ελευθεριου - Βαρσαμας - Ελευθεριου Σ.

ΣΚΥΡΟΣ Καραμπινης - Κυριακοπουλος ( 85 Ψαριωτης ) - Μπουλουκος - Ευγενικος - Ξανθουλης ( 48 Χιωτης Γ ) - Μανωλακης - Τσελεπης ( λ.τ. 15 Παπακωσταντινου ) - Δαλακλιδης - Μανωλακης Ν - Καραμανης - Βασιλειου

ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ

Μετά την εξασφάλιση της παραμονής στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής, ο στόχος της γυναικείας ομάδας του Εργοτέλη μεταφέρεται στη διοργάνωση του Κυπέλλου!Οι «κιτρινόμαυρες» έχουν προκριθεί στους «8» της διοργάνωσης και στον προημιτελικό που θα γίνει την επόμενη Κυριακή 14 Απριλίου, θα αντιμετωπίσουν την Γλυφάδα. Ο αγώνας θα γίνει σε ουδέτερο γήπεδο και συγκεκριμένα στην Χαλκίδα με ώρα έναρξης στις 15:00. Με εξαίρεση την Σημαιάκη, η οποία υποβλήθηκε σε επέμβαση στους χιαστούς, όλες οι άλλες παίκτριες είναι στην διάθεση του Ζαφείρη Λατσούδη.

Παρελθόν απο τα Αλατσατα ο Στεφανος Σαραντοπουλος με υπονοούμενα

Θα ήθελα να ενημερώσω τους φίλους ότι  από προχθές μετά την προπόνηση αποτελώ παρελθόν από την ομάδα των Αλατσατων έκανα ότι μπορούσα για την ομάδα έμεινα μέχρι τέλους όλοι στα Αλατσατα γνωρίζουν τι λέω ευχαριστώ όλους για την συνεργασία που είχαμε το αν είμαι καλός προπονητής η κακός το κρίνουν τα έργα στα τόσα χρονιά που είμαι στα γήπεδα άλλα ένα είναι σίγουρο ότι είμαι αρσενικός και όχι παπατζα ξέρουν όλοι τι λέω αν δεν καταλαβαινουν όλοι σε λίγο θα καταλάβουν και πάλι ευχαριστώ και καλή συνεχεία στην ομάδα μου.

Σάββατο 13 Απριλίου 2013

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 2012 - 2013 ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΡΑΠΑΝΙΩΤΗΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ 2-0: Τα μεγάλα «σαλόνια» της Εύβοιας άνοιξαν για να υποδεχθούν την πρωταθλήτρια Ακαδημία Ιστιαίας

Το όνειρο έγινε πραγματικότητα για την Ακαδημία Ιστιαίας, Η άνοδος στην Α1 είναι πλέον γεγονός για τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Βογιατζή, που φέτος πραγματοποίησαν μια εξαιρετική χρονιά στην Α2 και κατάφεραν να στεφθούν πρωταθλητές και να πάρουν το εισιτήριο ανόδου κερδίζοντας το Σάββατο στο γήπεδο του Νέου Πύργου τον Ακράτητο Κεχριών με 2-0 στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και να σφραγίσουν επίσημα, την άνοδο τους στα μεγάλα «σαλόνια» την Εύβοιας. Οι πανηγυρισμοί ξέφρενοι τόσο εντός όσο και εκτός του γηπέδου μετά το σφύριγμα της λήξης από το Διαιτητή Θανάση Παπακυριάκο, σηματοδοτούν μια νέα αρχή στην πολύ πετυχημένη 10ετή πορεία της ομάδας.
Η Ακαδημία ήταν καλύτερη σε όλο το παιχνίδι και μόλις στο 7’ λεπτό είχε δοκάρι σε σουτ του Παπανδρέου μέσα από την περιοχή. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, όταν με πολύ όμορφη ατομική ενέργεια ο Συμεωνίδης μπήκε μέσα στην περιοχή και

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ 2-0 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΚΗΡΙΝΘΟΣ – ΑΕΚ Ν. ΠΥΡΓΟΥ 2-2: Έκλεισε μια πετυχημένη χρονιά για την ΑΕΚ

Με  το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Κήρινθο η ΑΕΚ Νέου Πύργου, αφού ήρθε ισόπαλη 2-2 με την ομώνυμη τοπική ομάδα, κλείνοντας έτσι μια πολύ επιτυχημένη χρονιά στο πρωτάθλημα της Α2 κατηογρίας, που τη φέρνει να τερματίζει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 50 βαθμούς και να έχει πολλούς στόχους και φιλοδοξίες για το μέλλον.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο 25’ λεπτό του αγώνα. Το σκορ για την ΑΕΚ άνοιξε στο 7’ λεπτό ο Καραβάς, ενώ δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 9’ ο Ντέντης έκανε το 0-2. Η Κήρινθος μείωσε στο 11’ με τον Δρακόπουλο, ενώ ο Πυθαρούλης στο 24’ λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στις επιθετικές πρωτοβουλίες, χωρίς όμως καμιά τους να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σιμιτζής με βοηθούς τους Κουβαλάκη και Μακρή.
ΚΗΡΙΝΘΟΣ: Τσώτος, Δημητρίου, Τριανταφύλλου (52’ Εμμανουήλ), Σεφέρης (80’ Μουργκογιάννης), Θωμάς, Ματράκας, Μόσχου, Βρέττος, Κυπραίος (56’ Πάνου), Πυθαρούλης, Δρακόπουλος
ΑΕΚ Ν. ΠΥΡΓΟΥ: Μπαρμπούνης, Στεφανής, Φικάι, Γιουκάι (75’ Χαλαστάρας), Λάντζος, Κυρπισλίδης, Ντέντης, Λυσσέας, Καπάνταης, Γοργομάτης, Καραβάς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ – ΑΤΤΑΛΗ 7-3: «Βροχή από γκολ στα Βασιλικά»

Έβρεξε γκολ στο Βασιλικά. Σε έναν αδιάφορο αγώνα ο τοπικός Ατρόμητος αντιμετώπισε την Άτταλη για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και κατάφερε να κερδίσει με το «χορταστικό» 7-3 αφήνοντας ικανοποιημένους όλους τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο και έχοντας έναν Σταματούλα σε πολύ μεγάλα κέφια, ο οποίος σημείωσε 4 γκολ.
Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους με αυτογκόλ μόλις στο 2’ λεπτό ο τερματοφύλακας της Άτταλης Κόκκινος Α. Στο 7’ ο Σταματούλας έκανε το 2-0, ενώ στο 26’ και πάλι ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0. Στο 35’ ο Πολίτης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0, ενώ στο 42’ ο Λαφαζάνης Τ. μείωσε για την Άτταλη σε 4-1, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ίδια η εικόνα του παιχνιδιού και στο δεύτερος μέρος. Τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48’ ο Λαφαζάνης Τ. μείωσε σε 4-2, για ανεβάσει και πάλι τη διαφορά των τερμάτων στο 55’ ο Σταματούλας πετυχαίνοντας χατ – τρικ και κάνοντας το 5-2, ενώ 66’ ο Αναστασίου ανέβασε και άλλο το σκορ πετυχαίνοντας το 6-2 για τον Ατρόμητο. Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ατρόμητου έδωσε και πάλι ο Σταματούλας, ο οποίος στο 72’ έκανε το 7-2. Το τελικό 7-3 διαμόρφωσε  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 89’ ο Λαφαζάνης Ν.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λιαγκάκης με βοηθούς τους Νικολάου και Δάλλα.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ: Ηλιοδρομήτης Δ., Αντωνίου Γ., Καρατζάς, Ηλιοδρομήτης Τ., Αντωνίου Δ., Σταματούλας, Χαρβαλιάς, Περήφανος, Πολίτης, Αναστασίου, Σταμούλος (46’ Αντωνίου Μ.)
ΑΤΤΑΛΗ: Κόκκινος Α. (75’ Χαλαστάρας), Κόκκινος Κ., Λέκκας Γ., Τσοκάνης, Παρακάτης, Σαρρής (35’ Ράζος), Μπαρώτας, Λαφαζάνης Μ., Λαφαζάνης Ν., Λαφαζάνης Τ., Λέκκας Ν.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 1-2:Έκλεισε νικηφόρα τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Δόξα

Με νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορία η Δόξα Προκοπίου, κερδίζοντας εκτός έδρας με 1-2 τη Σκεπαστή σε έναν αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα. Στο γήπεδο των Κεχριών για να παρακολουθήσει την αγαπημένη του Δόξα, παρά τα προβλήματα υγείας του βρέθηκε και πάλι ο Πρόεδρος της ομάδας Ηλίας Κουτσουφλάκης.
Αγωνιστικά το παιχνίδι ήταν πολύ καλό είχε ρυθμό, ήταν ανοιχτό και οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες, με τη Δόξα να έχει ελαφρός της υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρκετά νωρίς μόλις στο 2’ λεπτό με κεφαλιά του Γιάννη Κουτσουφλάκη, έπειτα από σέντρα του Ανδρέου Σ.. Η Σκεπαστή ισοφάρισε με σουτ μέσα από την περιοχή του Αλεξίου Χ. στο 16’ λεπτό. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο δεύτερο μέρος ο Γιάννης Κουτσουφλάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 52’. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Μιχαήλ, αφού ανετράπη μέσα στην περιοχή.
Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο Μπούρικας με βοηθούς τους Παυλάτο και Παραδεισόπουλο.
ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Μυλωνάς, Κάβουρας (66’ Αγγελόπουλος Α.), Γεωργίου, Βρεττός, Ζυγογιάννης, Γεωργατζής, Θαλασσινός Α., Θαλασσινός Γ., Αλεξίου Χ (56’ Θαλασσινός Ι.Β.), Αγγελόπουλος Δ., Κουτζής (69’ Αλεξίου Κ.)
ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ: Ανδρίτσος, Σταμούλος (86’ Δανέλης), Πουλιπούλης, Δροσούνης, Ανδρέου Α., Κωνσταντός, Γεωργίου (52’ Σιγανός), Ανδρέου Σ., Κουτσουφλάκης Γ., Δημάκος (68’ Μορφούλης Θ.), Μιχαήλ

ΑΙΔΗΨΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ 4-1: Έσωσε την παρτίδα της παραμονής η Αιδηψός

Έσωσε την παρτίδα της παραμονής στην κατηγορία, στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 η Αιδηψός, κερδίζοντας 4-1 το Φοίνικα Ψαχνών, ο οποίος μπαίνει πλέον σε περιπέτειες αναφορικά με το θέμα παραμονής του ή όχι στην Α2. Ο αγώνας έγινε σήμερα Σάββατο στο γήπεδο των Λουτρών Αιδηψού.
Η Αιδηψός άνοιξε αρκετά νωρίς το σκορ, μόλις στο 8’ λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Χασανδρινός. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου 0 Φικάι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων κάνοντας το 2-0, που ήταν του σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Νικούλης έβαλε το Φοίνικα ξανά στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1. Στο 75’ όμως ο Φικάι για την Αιδηψό έκανε το 3-1, ενώ ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα και συγκεκριμένα στο 89’ διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και του τελικό σκορ του αγώνα.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λάμπρου με βοηθούς τους Σπανό και Παντελάκη.
ΑΙΔΗΨΟΣ: Ψαρράς, Υδραίος, Φώτου Γ., Φώτου Χ. (λ.τ 75’ Κατσαρός), Παπακοσμάς, Αναγνώστου Μ.Α., Φικάι, Μπιμπάι (λ.τ. 35’ Φώτου Κ.), Χασανδρινός (60’ Σιρπιτσόγλου), Αναγνώστου Μ. Γ., Αναγνώστου Ν.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ: Δημητρίου, Κιαπέκος Τ., Κιαπέκος Σ., Μάναρης, Γεωργουσόπουλος (55’ Γιαννούτσος), Νικούλης, Σαλονίτης (64’ Γυφτόδημος), Ράζος, Ζαμπός, Γλυκός, Λυμπερόπουλος

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ευχαριστούμε τα υπόλοιπα των συνεργατών του Ματιές στα σπορ και ειδικά τον διευθυντή και έγκριτο δημοσιογράφο Αγη Λαινιώτη για όλο το διάστημα που είμαστε μαζί !
Συνεχίζουμε ως ομάδα για την αθλητική σας ενημέρωση στην ιστοσελίδα "ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ"

ΑΒΕΡΚΙΑΔΗΣ -ΔΑΛΙΑΝΗΣ -ΘΩΜΑΣ- ΚΑΤΣΑΜΑΓΚΟΣ -ΠΙΣΧΙΝΑΣ

ΑΟ Ν ΑΡΤΑΚΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2 - 0 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΤΑΚΗΣ

ΓΚΟΛ 30  Καραχαλιος  1 - 0      32  Σκριβανος  2 - 0
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ   Πανος - Στρουμπουλης - Γκατσος

ΑΟ Ν ΑΡΤΑΚΗΣ  Γκογκος - Σφυροπουλος ( 85 Γκουγκουλης ) - Τζαφερος - Καραλης - Φωτιαδης - Γκουρλας ( 71 Βασιος ) - Παπαδοπουλος - Καραχαλιος - Σκριβανος - Τσολακος - Δεληγιωργης ( 70 Σακκας )

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ  Μητακιδης - Ρουσσος - Μαυροματης - Ωραιοπουλος - Φουρμουζης - Τορα ( 86 Μωρος ) - Μπασινας ( 87 Λιατυφης ) - Παριανος - Ευγενιου - Σταματακος - Ματσιμανης ( 46 Μεμαι )

ΦΩΣΤΗΡΑΣ : ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΑΠΟ Φωστήρ από την......
Ένωση Ερμιονίδας (πρωταθλήτρια 7ου ομίλου) σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο ''Σπύρος Γιαλαμπίδης''. Ο ''Φονέας'' δεν παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο με αποτέλεσμα να το... πληρώσει. Το τέρμα του ιστορικού συλλόγου σημείωσε ο Τσώνης ενώ για τους νικητές σκόραραν οι Σταϊκος και Σαμαράς. Ο Θύμιος Γεωργούλης παρέταξε την εξής σύνθεση: Μπότος , Ζαχαρόπουλος, Πεταυράκης, Μπούκουρης, Τσώνης, Μπούμπας, Τσαγκαράκης, Δωροβίνης, Στάμος, Βαβάτσικος, Κάμπας.
Στο β 'μέρος έπαιξαν οι: Καλδέλης, Τσούκης, Κόπελας, Μπράχο, Μπαμπούνης, Βλάχος Γ., Πάλλας, Σαμπράκος, Καλλέργης, Παραράς, Κούτρος.
Με τη σειρά του ο Δημήτρης Σπανός  χρησιμοποίησε τους: Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Τζιέρης Α., Τσώνης, Κιοσσές, Δήμας, Σταϊκος, Συμελίδης, Μιχαλάκης, Σχοινάς.
Στην επανάληψη χρόνο συμμετοχής πήραν οι Γκιόκας, Μουκίδης, Κάλφας, Μακρίδης, Κρητικός, Δημαράκης Β., Σκεντεράϊ, Λαζάρου, Διαμαντής.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Α.Π.Ο. ΦΩΣΤΗΡ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Ν. ΕΥΒΟΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ο Σύνδεσμός μας πραγματοποιεί την Δευτέρα 15/4/2013 και ώρα 19:30 μ.μ.
στην αίθουσα συνεδριάσεων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας (πρώην Νομαρχία)
αρχαιρεσίες για ανάδειξη Νέου Δ.Σ.,  αντιπροσώπων ...
στη Ο.Π.Π.Ε. και Εξελεγκτικής Επιτροπής.
Καλούνται όλα τα μέλη του Συνδέσμου υποχρεωτικά να προσέλθουν διότι ο χρόνος μας πιέζει!!!!
Σε περίπτωση μη απαρτίας οι εκλογές θα γίνουν την  Δευτέρα 22/4/2013 την ίδια ώρα.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ    4 - 2

Μυθική περιγραφή στο 3ποντο του Μήτσου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Καλός, χρυσός και Άγιος ο φίλος μας ο Ιταλός, αλλά σαν τη Χαλκιδική και την περιγραφή που θα ακούσετε τώρα δεν έχει (για την ακρίβεια τις περιγραφές).

Αυτό που όλοι θέλατε, έγινε πραγματικότητα. Οι δυο σπορτκάστερ των ονείρων μας περιγράφουν με τον δικό τους μοναδικό τρόπο το τρίποντο του Διαμαντίδη.

Ακούστε τους και αποθεώστε τους!

ΡΕΤΡΟ ΕΥΡΙΠΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΤΑ Αποτελεσματα του Κυπελλου Ερασιτεχνων Ελλαδος

Διεξήχθη την Τετάρτη (10/4) η 1η
αγωνιστική του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, ενώ 14 ομάδες πήραν το εισιτήριο για τη συνέχεια.
Δεν έλειψαν και οι εκπλήξεις, καθώς πέντε ομάδες που αγωνίζονται σε τοπικά πρωταθλήματα κατάφεραν να προκριθούν. Το Imathia Sports News σας παρουσιάζει όλα τα ματς της πρεμιέρας αλλά και πως διαμορφώνεται η 2η αγωνιστική που θα διεξαχθεί την επόμενη Τετάρτη (17/4).

ΑΝΑΓΕΝ ΕΥΡΙΠΟΥ   27
..........................................
ΕΡΜΗΛΙΟΣ   26
...........................................