Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

ΑΟ Χαλκίς-Βύζας 1-2 (Video)

Παρακολουθήστε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα Χαλκίδα-Βύζας καθώς και τις δηλώσεις των δυο προπονητών όπως τα κατέγραψε η κάμερα του star κεντρικής Ελλάδας.

Ερμιονίδα-Ηρακλής Ψαχνών 2-0 (Video)

Παρακολουθήστε πως ηττήθηκε ο Ηρακλής Ψαχνών από την Ερμιονίδα στο video που ακολουθεί.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 3 - 0 VIDEO

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα ΑΕΚ Χαλκίδας-Ελλήσποντος όπως τα κατέγραψε η κάμερα του star κεντρικής Ελλάδας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΕ ΠΑΤΡΩΝ 3 - 0 ΣΕΤ - ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ..............ΝΙΚΑΣ

Την 6η νίκη του σε 6 αγώνες έφτασε ο Ηρακλής Χαλκίδας και συνεχίζει να οδηγεί τη κούρσα του πρωταθλήματος. Οι αθλητές του Σπύρου Γκολίτση μετέτρεψαν το υποτιθέμενο ντέρμπι σε υγιεινό περίπατο κατακτώντας εύκολα και τα 3 σετ με 25-16, 25-17, και 25-20.

Με νίκη νίκη αυτή ο "ημίθεος της Χαλκίδας έφτασε τους 18 βαθμούς με απολογισμό 18 κερδισμένα σετ και μόλις δυο χαμένα. Το επόμενο Σάββατο ο Ηρακλής φιλοξενείται από την ΑΕΠ Ολυμπιάς.

Α.Σ. ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σήμερα 22/11/2015 το Δ.Σ του Α.Σ.ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ έκανε δεκτή την χθεσινή απόφαση παραίτησης του προπονητή ΑΡΓΥΡΗ ΜΑΣΤΡΑΓΓΕΛΗ.
 Χωρίζουν οι δρόμοι με τον φίλο ΑΡΓΥΡΗ που πρόσφερε αυτόν το ενάμιση χρόνο συνεργασίας τα μέγιστα στην ομάδα μας και ασφαλώς ήταν ο πρωτεργάτης της ανόδου του Α.Σ.ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ στην Ά κατηγορία. Του ευχόμαστε υγεία και καλή συνέχεια στην προπονητική του καριέρα, για μας θα είναι πάντα ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ .

Με τεσσάρα το 3Χ3 οι Αβαντίδες

Οι Αβαντίδες συνεχίζουν τη προέλαση τους στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής κατηγορίας συμπληρώνοντας 3 νίκες σε 3 παιχνίδια. Αυτή τη φορά τα κορίτσια του Θανάση Πύθουλα επιβλήθηκαν του Άρη Τρίπολης με 4-0. Μεγάλη πρωταγωνίστρια η Δημητριάδη που πέτυχε 3 τέρματα. Παρακολουθήστε τα γκολ της αναμέτρησης στο video του star κεντρικής Ελλάδας.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 2 - 0

Ο Ηρακλής Ψαχνών με 2 τέρματα που δέχθηκε  στο τέλος του πρώτου μέρους και στην αρχή του δεύτερου ηττήθηκε με 2-0 και γύρισε με άδεια χέρια από την Ερμιόνη. Οι Ευβοιώτες που παρατάχθηκαν χωρίς πέντε βασικούς ποδοσφαιριστές συν τον Τόρες που αγωνίσθηκε στο β΄μέρος, μετά το 2-0 δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες προκειμένου να ξαναμπούν στο παιχνίδι, όμως ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έσωσε την εστία του.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1 - 2 ΟΤΑΝ ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ

Σε μια φάση του αγώνα ο Σταματακος του ΑΟ Χαλκίς και ο Ρογκας του Βυζαντα αντάλλαξαν κάτι ( Γαλλικά ) και λίγο έλειψε να ξεφύγουν τα πράγματα, αλλά με την επέμβαση των πιο ψύχραιμων η παρεξήγηση έληξε με τον Σταματακο να δέχεται την κίτρινη κάρτα.

AO ΧΑΛΚΙΣ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1 - 2 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1 - 2 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΘΕΑΤΕΣ

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1 - 2 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο  4 λεπτό του αγώνα ο Βλάχος  έξω από την περιοχή με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 0 - 1  για τον Βυζαντα.

Το πρώτο της τρίποντο κέρδισε η Αυλίδα μέσα στην Αιδηψό

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες αξιώσεις, η Αιδηψός κλώτσησε την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο και έτσι πήρε την πρώτη της νίκη η ομάδα της Αυλίδας , φεύγοντας από την Λουτρόπολη με τρεις πολύτιμους βαθμούς στις αποσκευές της.
Οι φιλοξενούμενοι ήλθαν στην Αιδηψό με ελλείψεις και συγκεκριμένα με έναν μόνο παίκτη στον πάγκο και μπήκαν στο παιχνίδι δυνατά. Σε όλη τη διάρκειά του είχαν καλύτερα πατήματα και είχαν και περισσότερες ευκαιρίες. Θα μπορούσαν μάλιστα να έχουν πάρει το παιχνίδι με μεγαλύτερο σκορ αν οι παίκτες της που αναπτύσσονταν πετυχημένα μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, έπαιζαν περισσότερο ομαδικό παιχνίδι και δεν κράταγαν με επιμονή την μπάλα στα πόδια τους.

Κύμη για μεγάλα πράγματα

Η Κύμη έδειξε για άλλο ένα παιχνίδι, για ποιο λόγο θεωρείται από τα φαβορί για άνοδο στα σαλόνια της Α1. Αναγκάστηκε να παίξει χωρίς δυο από τους βασικούς της παίκτες λόγω τραυματισμού (Μιλόσεβιτς, Σιγκούνας), έχασε στο τελευταίο δεκάλεπτο και τον Παπαντωνίου κι όμως κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο (και) του Ηρακλή επικρατώντας 80-72, διατηρώντας το αήττητο της στο πρωτάθλημα της Α2.
Μουδιασμένο ήταν το ξεκίνημα της Κύμης, η οποία ναι μεν προσπαθούσε, αλλά δεν μπορούσε να βρει απαντήσεις απέναντι στον Ηρακλή. Αποτέλεσμα αυτού ήταν, στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να βρεθεί πίσω στο σκορ με 23-20.

ΑΟ Χαλκίς-Βύζας 1-2 : Ήττα εξελίξεων για τους "νερατζούρι"

Το κεφάλι του Πέτρου Δημητρίου ζητούσαν οι φίλαθλοι της Χαλκίδας μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Βύζα. "Δημητρίου παραιτήσου μόνος σου", "Σήκω φύγε άσχετε" και πολλές τέτοιες ατάκες περιλάμβανε το μενού στο γ΄ημίχρονο του αγώνα. Στη θέα του προπονητή του ΑΟΧ οι οπαδοί ξεκίνησαν τα "μπινελίκια" ο Δημητρίου ανταπέδωσε και το κλίμα έγινε εκρηκτικό.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 2 - 3

Σημαντική νίκη σημείωσε η Μακρυκάπα μέσα στην Δροσιά με τρία γκολ του Ζαούρη και μάλιστα με ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε ισοφάρισε και στην επανάληψη να πάρει την νίκη και τους τρεις βαθμούς στο τελικό 2-3 υπέρ της Μακρυκάπας.

Δυνατά μπήκε στον αγώνα η Δροσιά και στο 7' κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Τσούτης Ειρ. πάσαρε στην εστία και ο Λάμπρου με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 0 - 1

Τεράστια νίκη σημείωσε η ΑΕ Ιστιαίας μέσα στην Ερέτρια επί του Απόλλωνα με 1-0 μια νίκη που την φέρνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, σε ένα αγώνα με λίγες φάσεις στο πρώτο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι  στο ξεκίνημα του αγώνα και ένα δυνατό παιχνίδι στην επανάληψη με την Ιστιαία να προηγείται στο σκορ και την Ερέτρια να πιέζει μετά το 65', χωρίς να καταφέρνει έστω να ισοφαρίζει στις ευκαιρίες που είχε.
Με δοκάρι ξεκίνησε η αναμέτρηση στο 8' όταν ο Τόρα που δέχθηκε την μπάλα γύρισε εξαπέλυσε δυνατό σουτ που βρήκε το κάθετο δοκάρι του Μπιμπάϊ.
Στο 19' η Ιστιαία απάντησε με μια καλή στιγμή όταν ο Στεργίου τσίμπησε την μπάλα αλλά τον πρόλαβε ο Μητακίδης σώζοντας την εστία του.
Στο 29' οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μια καλή στιγμή σε σουτ του Μώρου που απέκρουσε ο Μπιμπάϊ.

ΑΟ Ν ΑΡΤΑΚΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚ. 3 - 2

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο εικοσάλεπτο ο ΑΟΝ Αρτάκης γύρισε το παιχνίδι, έκανε την ανατροπή και παρέμεινε μόνος πρώτος να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.
Ένας καταιγιστικός Ολυμπιακός στο πρώτο εικοσάλεπτο αιφνιδίασε τους γηπεδούχους πετυχόνοντας δύο γκολ, αλλά μετά το ημίωρο ο ΑΟΝΑ ισορρόπησε και άρχισε να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα και τελικά την νίκη και το τρίποντο.

Ελλάδα - Ελβετία 83-46

Με το... δεξί
Γούρικο αποδείχτηκε για την Εθνική μας ομάδα των Γυναικών, το κλειστό της Κανήθου στη Χαλκίδα, καθώς στο εναρκτήριο παιχνίδι της προκριματικής φάσης του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2017, διέσυρε την Ελβετία με 83-46, με αποτέλεσμα να μπει με το δεξί στο καινούριο της ξεκίνημα.

Εκπληκτικό παιχνίδι από τη Στέλλα Καλτσίδου η οποία τελείωσε το παιχνίδι με 23 πόντους (3/3 βολές, 4/8 δίποντα, 4/5 τρίποντα) τέσσερα ριμπάουντ και δυο ασίστ ενώ είχε άξια συμπαραστάτρια τη Ζωή Δημητράκου που πέτυχε 14 πόντους με 2/4 βολές, 3/6 δίποντα 2/7 τρίποντα, πέντε τρίποντα και τρεις ασιστ.

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

AEK XAΛΚΙΔΑΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 3 - 0 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 3 - 0 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΘΕΑΤΕΣ

AEK ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 3 - 0 ΗΤΑΝ ΟΜΑΔΑ

Όταν συνηδητοποιείς ότι ΑΕΚ Χαλκίδας και Ελλήσποντος είναι οι νεοφώτιστοι στην Α΄κατηγορία της Εύβοιας, τότε καταλαβαίνεις πόσα έχουν αλλάξει από το καλοκαίρι έως και σήμερα. Οι "κιτρινόμαυροι" που έπαιξαν μπαράζ ανόδου τώρα πια φαντάζουν σαν φαβορί για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος. Και αν ο Ελλήσποντος πέρυσι ήταν νικητής με μεγάλη άνεση στις δυο μεταξύ τους αναμετρήσεις φέτος το σκηνικό έχει ανατραπεί εντελώς.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 3 - 0 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 10 λεπτό του αγώνα με ωραία προσπάθεια και φοβερό σουτ ο Χρήστος Παριανος κάνει το 1  - 0 για την ΑΕΚ Χαλκίδας.