Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ

Την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος η Χαλκίδα κάνει το ρεπό της στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής. Ο Τίμος Καβακάς στην προσπάθεια που καταβάλει για να "δέσει" όσο πιο σύντομα μπορεί την ομάδα του ζήτησε και έκλεισε φιλικό με τον Εθνικό Πειραιά. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 16:30 το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Καστέλλας.

Ο αγώνας είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να πάρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής οι Μπαλού -Πατσατζόγλου οι οποίοι δεν έχουν φτάσει ακόμα σε κανονικό επίπεδο ετοιμότητας, ενώ κατά πάσα πιθανότητα θα αγωνισθεί και ο Κανελλόπουλος ο οποίος έχει πλέον μπει στο κανονικό πρόγραμμα των προπονήσεων.

Γ. Σ. ΚΥΜΗΣ

ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΜΕ 69-73  ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΝΗΘΟΥ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ!
Αποστολή εξετελέσθη για την Κύμη που στο πρώτο επίσημο ματς της νέας χρονιάς έδειξε χαρακτήρα αλλά και πολύ καλά στοιχεία τουλάχιστον για 30′ κατακτώντας τη νίκη και μαζί την πρόκριση απέναντι στον Ηρακλή επικρατώντας με 69-73 μέσα στο “Ιβανώφειο”, πιο εύκολα από ότι δείχνει η τελική διαφορά των 4 πόντων που ήταν και η μικρότερη του αγώνα.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  - ΠΑΟΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

AEΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ - ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ !!!!!

ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΕΓΡΑΦΕ ....................ΕΦΑΓΕ 43 ΓΚΟΛ

Τραγικη ή περίοδος ή... κάτι παραπάνω;Ο        τερματοφύλακας της γερμανικής Βόντερορτ, Μάρκο Κβίοτεκ είδε την μπάλα να καταλήγει 43 φορές στα δίχτυα του, στο παιχνίδι με την PSV Ομπερχάουζεν (43-0 το τελικό σκορ) και λίγο μετά αντίκρισε μπροστά του την αστυνομία

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΑ ΦΙΛΙΚΑ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Στην Θεσσαλονίκη θα ταξιδέψει η ομάδα βόλεϋ του Ηρακλή Χαλκίδας για να δώσει μια σειρά φιλικών αγώνων , ξεκινώντας τα ματς προετοιμασιας.
Ο  προπονητής Σπύρος Γκολιτσης Θα έχει όλους τους παίκτες  στην διάθεσή του και έτσι θα μπορεί να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση της ομάδας.
Επίσης ο Διαγώνιος παίκτης που έχει αποκτήσει ο Ηρακλής από τον Αγ. Δομίνικο  Τάπια έρχεται την Παρασκευή και θα συνάντηση την αποστολή της ομάδας στην Θεσσαλονίκη.

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΙΑΙΑ

Μια  σημαντική μεταγραφή πραγματοποιησε η ομάδα της Ιστιαίας . Απέκτησε τον 30 χρόνο αμυντικό Γιώργο Λαμπροπουλο με πολλές συμμετοχές στην Football League με την φανελα της Παναχαικης αλλά και με την φανελα του Ηρακλή Ψαχνών όπου είχε 18 συμμετοχές.
Θωρακίζει την αμυντική γραμμή ο Προπονητής Θανάσης Γουρνας με την απόκτηση του Λαμπροπουλου , ο οποίος βρέθηκε στην Ιστιαία και υπέγραψε το δελτίο του.

ΕΠΣΕ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε τις αλλαγές στους παρακάτω αγώνες πρωταθλήματος Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος-1 αγωνιστική), που έχουν ως εξής :

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΩΤΕΥΣ ΣΦΧ-ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ (25.9.2016 ώρα 17:00 γήπεδο Πάρκο Λαού)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ-ΑΣ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ (24.9.2016 ώρα 17:00 γήπεδο Πάρκο Λαού)

Γ.Σ. ΚΥΜΗΣ

Χωρίς τον Σταύρο Σχίζα αναχώρησε πριν από λίγο για τη Θεσσαλονίκη η Κύμη όπου αύριο θα αντιμετωπίσει για τη 2η αγωνιστική της 1ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας τον Ηρακλή στο “Ιβανώφειο” σε νοκ-αόυτ αναμέτρηση.
Ο 26χρονος φόργουορντ των νεοφώτιστων στην Α1 αισθάνθηκε κάποιες ενοχλήσεις και περισσότερο έμεινε προληπτικά εκτός αποστολής.

RIVER PLATE - ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ - VIDEO

Η Ρίβερ Πλέιτ  είναι αθλητικό σωματείο της Αργεντινής με έδρα το Νούνιεζ, προάστιο του Μπουένος Άιρες.
Καλλιεργεί τα δημοφιλέστερα ομαδικά αθλήματα στη χώρα , είναι όμως γνωστή αποκλειστικά για την ποδοσφαιρική της ομάδα, πυ αγωνιζεται  στο Πρωτάθλημα  Αργεντινης  με 36 κατακτήσεις και επίσης κάτοχο τριών Κόπα Λιμπερταδόρες και ενός Διηπειρωτικού Κυπέλλου.
Ο σύλλογος ιδρύθηκε το 1901 στη γειτονιά Λα Μπόκα της αργεντίνικης πρωτεύουσας. Ρίβερ Πλέιτ είναι η αγγλική ονομασία του ποταμού Ρίο ντε λα Πλατα, στις όχθες του οποίου είναι κτισμένο το Μπουένος Άιρες. Δεν είναι εξακριβωμένο γιατί επιλέχθηκε αυτή η εκδοχή αντί της αυθεντικής ισπανικής - κατά την κυρίαρχη αντίληψη, οφείλεται σε κάποιον απ' τους ιδρυτές του συλλόγου, ο οποίος έμαθε ποδόσφαιρο παρακολουθώντας Άγγλους ναύτες να παίζουν στην προκυμαία του τοπικού παραποτάμιου λιμανιού, δίπλα σε κιβώτια που έγραφαν River Plate.

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2016

Στη Χαλκίδα ο αγώνας Γυναικών Ελλάδας – Βουλγαρίας, για το Eurobasket 2017

Αναχώρησαν για το Ευρωμπάσκετ οι Γυναίκες

Στη Χαλκίδα, το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016, θα πραγματοποιηθεί ο προκριματικός αγώνας για το Eurobasket 2017, των Εθνικών Ομάδων Γυναικών Ελλάδας – Βουλγαρίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου «Τ.Καμπούρης», στις 17.00.

Να σημειωθεί ότι, πραγματοποιήθηκε στο Μόναχο η κλήρωση των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ Γυναικών 2017. Η Ελλάδα κληρώθηκε στον Στ’ Όμιλο με τις Ρωσία, Βουλγαρία και Ελβετία.
Οι εννέα νικήτριες ομάδες των ομίλων και οι έξι καλύτερες δεύτερες θα προκριθούν στο Ευρωμπάσκετ 2017 που θα φιλοξενηθεί στην Τσεχία, η οποία ως οικοδέσποινα έχει ήδη εξασφαλίσει τη θέση της στη διοργάνωση.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΛΙΜΑ

Σε οικογενειακό κλίμα η διοικηση του Κεραυνού Χαλκίδας παρέθεσε γεύμα στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ομάδας. Το προπονητικό τιμ και όλοι οι ποδοσφαιριστες βρέθηκαν στο Ψητοπωλείο Μετοχιατης και απόλαυσαν τα υπέροχα εδέσματα που είχαν ετοιμαστεί  στον όμορφο χώρο του μαγαζιού.

ETOIMAZETAI TO ΣΤΑΔΙΟ

Ξεκίνησαν οι εργασίες επίστρωσης του χλοοτάπητα στο Δημ. Στάδιο Χαλκίδας. Μετά την λύση των προβλημάτων που προέκυψαν  έχει ήδη ξεκινήσει να στρώνεται ο αγωνιστικός χώρος και σε λίγο  θα έχει ολοκληρωθεί το ντύσιμο του Σταδίου.

ΕΠΣΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Ε.Π.Σ. Ευβοίας καλεί τα σωματεία της Κεντρικής Εύβοιας τη Δευτέρα 3.10.2016 στο Ενωσιακό γήπεδο, να αποστείλουν μέχρι τρεις (3) ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί το έτος 2001 για προπόνηση - προεπιλογή της Μικτής ΝΕΩΝ και γεν. 2003 για την προεπιλογή της Μικτής ΠΑΙΔΩΝ.

Η ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ

ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΘΗΒΑΣ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 - 2 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ - ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 21 / 9

Με τέσσερις αγώνες συνεχίζεται την Τετάρτη η Β' φάση του κυπέλλου Ευβοίας.

Βασιλικών
Βαθέως
Μακρυκάπας

Πολιτιστικός Σύλλογος 'Εκφραση"

Εχουμε την τιμή και την χαρά να προσφέρουμε για δεύτερη συνεχή χρονιά την ευκαιρία σε όσους αγαπούν αληθινά την τέχνη του Tango να πάρουν μαθήματα απο δύο ανθρώπους εξέχουσης σημασίας στον χώρο του Αργεντίνικου Τάνγκο. Fabian y Gina
Για πληροφοριες Καλέστε στο τηλ 6980057647

Σάββατο, 1 Οκτωβρίου στις 6 μ.μ. - 8 μ.μ

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2 - 1 Ο ΑΓΩΝΑΣ

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ  ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΑΛΙΑΝΗΣ

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2 - 1 ( 0- 1 ) ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ

Ολική επαναφορά για τον ΑΠΚΟ Δροσιάς . Η νίκη της πρεμιέρας απέναντι στον Παντριαδικο ο οποίος προηγήθηκε στο σκορ ,αλλά έφυγε με το μηδέν στις αποσκευές του, αφού οι γηπεδούχοι με δυο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο πήραν τους τρεις βαθμούς.
Καλό θέαμα από τις δυο ομάδες με πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες. Η Δροσιά απείλησε στο δεκάλεπτο με Τσομασκα και Τρικκα αλλά ο Τσαλαγκιος στο 30 με έξυπνο φάουλ έβαλε την Τριάδα μπροστά στο σκορ.
Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου από φάουλ του Τσαλιαγκου και πάσα του Χασανδρα στον κενό χώρο , ο Γ Χασανδρας απέναντι στον Κατσιμητρο σούταρε άουτ.
Το οριζόντιο δοκάρι στο 47 απέκρουσε για λογαριασμό του Κατσιμητρου το βολέ σουτ του Τσουτση.

ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ ..............ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ - ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ - ΚΑΛΥΨΗ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΛΠ.

ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΙΤ .

ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ ΤΗΛ 6988710696 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΒΕΡΚΙΑΔΗΣ

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2 - 1 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΘΕΑΤΕΣ

ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1 - 2 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1 - 2

Σε ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι, η ΑΕ Ιστιαίας κοίταξε τον ιστορικό Ολυμπιακό Βόλου στα μάτια και έφυγε από το γήπεδο της πόλης ηττημένη με 2-1.
Ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να το είχε πάρει, μιας και εκτός από το πολύ καλό παιχνίδι κατάφερε να προηγηθεί νωρίς. Η πολύπειρη όμως ομάδα του Βόλου κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και τελικά μία με το σκληρό παιχνίδι και μία με τις καθυστερήσεις που έκαναν οι παίκτες της, πήρε και τους τρείς βαθμούς της νίκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 0 - 0

Μετριότατο ματς ήταν αυτό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της Αμαλιάδας, με τον τοπικό Αστέρα και τον φιλοξενούμενο ΑΟ Χαλκίδας να μένουν τελικά στη «λευκή» ισοπαλία.
Ο ΑΟΧ ταξίδεψε στην Αμαλιάδα χωρίς τον τιμωρημένο Ντελέκο και τον τραυματία Κανελλόπουλο, με τον Καβακά να επιλέγει τρία αμυντικά χαφ (Τσατσαρής, Εμέκα και Κορνελάτος), στα άκρα τους Πολίτη και Σκαθαρούδη και στην άμυνα, τους Καραμπά, Νόνη, Στεργιανό και Μήτκα (χωρίς εκπλήξεις το αρχικό σχήμα).
Κύριο μέλημα του ΑΟΧ ήταν να κλείσει τους διαδρόμους, να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και είτε από οργανωμένες επιθέσεις, είτε στην κόντρα, να μπορέσει να παραβιάσει την αντίπαλη εστία.
Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε, σ' ένα ματς που δεν είχε μεγάλες φάσεις και περιορίστηκε κυρίως στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4 - 0 Ο ΑΓΩΝΑΣ

ΓΚΟΛ  30 λεπτο  Μπακομητρος  1  - 0     34 λεπτο  Θωμας 2  - 0    47 λεπτο  Βεζυρτζογλου 3  - 0   73 λεπτο  Βεζυρτζογλου  4  - 0.